اتومـبیل

بیمه بدنــه

یمه بدنه اتومبیل  بالاترین سطح پوشش را برای حفظ اتومبیل شما در برابرخطر تصادف ،آتش سوزی ،دزدی و… ارائه می کند.

چرا بیمه معلم را انتخاب می کنیم؟

وقتی اتومبیل شما تصادف کند ،به سرقت رود،دچار آتش سوزی شود ،طوفان سیل ،تگرگ به  آن آسیب بزندو یا افراد دیگری با سوءنیت بخواهند به اتومبیل شما آسیب وارد کنند ما با ارائه دامنه وسیعی از پوشش ها در کنار شما خواهیم بود و نخواهیم گذاشت که سرمایه تان دچار خسارت شود .

در زمان وقوع خسارت نیز امتیازاتی  برای شما قائل خواهیم بود:

پرداخت کرایه اتومبیل تا ۲۷ روز در سال

بازدید از اتومبیل شما ظرف ۲۴ ساعت

تعهد به جبران هزینه های بیمه گذار مبنی بر جلوگیری ازتوسعه خسارت

فراهم کردن امکان تعمیر اتومبیل شما د رتعمیرگاه های مجاز ایران خودرو  و یا سایپا

در صورتی که هر یک از شرایط زیر را داشته باشید از مزایای تخفیفاتی بیمه معلم بهره مند خواهید شد:

چنانچه در سالهای قبل از محل بیمه نامه خود خسارت در یافت نکرده باشید.

در صورتی که مبلغ حق بیمه سالانه خود را به صورت نقدی پرداخت کنید.

تخفیف ۳۰ تا ۷۰ درصدی

ما در بیمه معلم حق بیمه شما را به صورت اقساط دریافت می کنیم تادر پرداخت آن دچار مشکل نشوید.

استعلام نرخ بیمه نامه بدنه

برای اطلاعات بیشتر با شماره ۸۲۶۳۶۳۴-۰۳۵۳ ـ نمایندگی وکلایی ـ تماس بگیرید.


بیمه شخص ثالث

برای بسیاری از ما بیمه شخص ثالث موضوعی است که تنها یکبار در سال به آن فکر می کنیم و آن زمانی است بیمه نامه ما تمام می شود و باید مجدداً آن را تمدید کنیم. در واقع ما مجبور به این کار می باشیم. اما آیا می دانیم که این بیمه چیست و چکار می کند ؟ بیمه شخص ثالث را در دو بخش خسارتهای جانی و مالی ارائه می دهیم.بیمه شخص ثالث ( جانی ) با جبران خسارات بدنی وارد به اشخاص ثالث که از غفلت در رانندگی ناشی می شود شما را تحت پوشش قرار می دهد. منظور از دیگران می تواند رانندگان دیگر، مسافران در وسائط نقلیه شما یا طرف مقابل ، عابران پیاده، دوچرخه سواران و موتور سواران و یا کلاً هر کسی که در حوادث رانندگی صدمه ببیند. تنها مورد استثناء راننده ای است که مقصر حادثه شناخته می شود و افراد تحت تکفل وی.چنانچه بیمه شخص ثالث بیمه معلم را خریداری کنید :می توانید با ضمیمه کردن بیمه حوادث سرنشین حتی راننده اتومبیل را نیز تحت پوشش قرار دهید.با ضمیمه کردن بیمه حوادث سرنشین شما می توانید راننده و کلیه افراد تحت تکفل او را که در اتومبیل هستند در برابر خسارات مالی و جانی تحت پوشش قرار دهید.بیمه سرنشین همراه با بیمه نامه شخص ثالث در یک کارت و بطور بیمه صادر می شود و نیازی به خرید بیمه نامه جداگانه نمی باشد.علاوه بر موارد فوق الذکر شما می توانید با خرید بیمه نامه شخص ثالث معلم از مزایای تخفیف حق بیمه نیز بهره مند شوید.برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید روی شرایط عمومی بیمه نامه کلیک کنید و یا با شماره ۸۴۲۲۳ تماس بگیرید.

استعلام نرخ بیمه نامه ثالث

بیمه‌ حوادث‌ سرنشین‌ و راننده

اصولا هرتصادم‌ باعث‌بروز دونوع‌ خسارت‌ می‌شود; نخست‌ خساراتی‌است‌ که‌  به‌اشخاص‌ ثالث‌ واردمی‌آید که‌ لزوماً و برحسب‌ قانون‌، مقصر حادثه‌ ملزم‌ به جبران‌ آن‌ و دیگر خساراتی‌ است‌ که‌ به‌ وسیله‌نقلیه‌ مقصر حادثه‌، راننده‌ و سرنشینان‌ آن‌ وارد می‌آید. خسارات‌ دسته‌ اول‌ را می‌توان‌ از محل‌ بیمه‌نامه‌شخص‌ ثالث‌ و یا مازاد ثالث‌ جبران‌ کرد و خسارات‌ دسته‌ دوم‌ خود شامل‌ دو قسمت‌ است‌ که‌ خسارات‌مالی‌ و خسارات‌ جرح‌ و فوت‌ از این‌ دسته‌اند. بخش‌ نخست‌ خسارات‌ دسته‌ دوم‌ را می‌توان‌ از محل‌بیمه‌نامه‌ بدنه‌ اتومبیل‌ جبران‌ کرد و بخش‌ دوم‌ آن‌ یا باید از طریق‌ بیمه‌نامه‌ حوادث‌ سرنشین‌ جبران‌ شود ویا بیمه‌نامه‌ دیه‌ این‌ گونه‌ خسارات‌ جرح‌ و فوت‌ را جبران‌ کند. دراین‌ حالت‌ چنانچه‌ شرکت‌ بیمه‌سرنشینان‌ اتومبیل‌ را بیمه‌ کرده‌ باشد، در صورت‌ بروز خسارات‌ جرح‌ و فوت‌، آن‌ را جبران‌ خواهد کرد.

۱- خطرهای‌ مورد تعهد بیمه‌گر

براساس‌ شرایط بیمه‌نامه‌ حوادث‌ سرنشین‌، چنانچه‌ وسیله‌ نقلیه‌ مورد بیمه‌ به‌ علت‌ آتش‌سوزی‌،انفجار، واژگون‌ شدن‌، منحرف‌ شدن‌ و یا سقوط باعث‌ بروز هرگونه‌ خسارت‌ جرح‌ و فوت‌ سرنشینان‌اتومبیل‌ شود، بیمه‌گر متعهد است‌ خسارات‌ وارد را براساس‌ شرایط بیمه‌نامه‌ پرداخت‌ کند. لازم‌ به‌ ذکراست‌ که‌ تعهد بیمه‌گر در مورد بیمه‌نامه‌ حوادث‌ سرنشین‌ محدود به‌ ظرفیت‌ مجاز اتومبیل‌ مورد بیمه‌است‌. در واقع‌ بیمه‌ سرنشین‌ نوعی‌ بیمه‌نامه‌ حادثه‌ است‌ که‌ در آن‌ خطرات‌ مورد بیمه‌، محدود به‌مواردی‌ است‌ که‌ در بیمه‌نامه‌ از آنها به‌ عنوان‌ حوادث‌ مشمول‌ بیمه‌ نام‌ برده‌ شده‌ است

۲- خطرهای‌ خارج‌ از تعهد بیمه‌گر

سرنشینان‌ وسیله‌ نقلیه‌ مورد بیمه‌ در مقابل‌ حوادث‌ مذکور در بند  تحت‌ پوشش‌ بیمه‌ای‌ قراردارند و تابع‌ شرایط عمومی‌ بیمه‌نامه‌ حوادث‌ سرنشین‌ می‌باشند; اما در صورتی‌ که‌ بروز و منشأ حادثه‌یکی‌ از خطرات‌ مذکور در ذیل‌ باشد، بیمه‌گر تعهدی‌ در جبران‌ خسارت‌ ندارد

خسارات ‌ناشی ‌از خطرات‌طبیعی‌ مانند زلزله‌، سیل‌، طوفان‌، صاعقه‌ و آتشفشان‌ که‌ انسان‌ در ظهور وبروز آنها دست‌ نداشته‌ و بروز آن‌ خارج‌ از اراده‌ بشر است

خسارات‌ ناشی‌ از جنگ‌، شورش‌، آشوب‌، بلوا، اعتصاب‌ و … که‌ معروف‌ به‌ خطرات‌ اجتماعی‌است‌ قابل‌ جبران‌ نیست‌ مگر این‌ که‌ شرط خلاف‌ دیگری‌ بین‌ طرفین‌ قرارداد توافق‌ شده‌ باشد

خسارات‌ ناشی‌ از کاربرد وسیله‌ نقلیه‌ در مسابقات‌ شرطبندی‌ و آزمایشهای‌ رانندگی

خسارات‌ ناشی‌ از تشعشعات‌ رادیواکتیویته‌ و اشعه‌ یون‌زا.

خسارات‌ وارد به‌ سرنشینان‌ اتومبیل‌ چنانچه‌ در زمان‌ سوختگیری‌ آن‌ ایجاد شده‌ باشد

اصولا خسارات‌ وارد در صورتی‌ قابل‌ جبران‌ است‌ که‌ راننده‌ دارای‌ گواهینامه‌ مجاز رانندگی‌ باشد. درصورتی‌ که‌ حادثه‌ منجر به‌ نقص‌ عضو و ازکارافتادگی‌ سرنشینان‌ اتومبیل‌ شود، غرامت‌ براساس‌ جدول‌نقص‌ عضو و ازکارافتادگی‌ پرداخت‌ و تسویه‌ خواهد شد.

بیمه‌ مازاد مسئولیت‌ مدنی‌شخص‌ ثالث‌ تا حد دیه

درقانون‌ مجازات‌اسلامی‌ (دیات‌) که‌درسال‌ ۱۳۶۱ به تصویب ‌مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌ رسیده ‌، قانونگذار دیه‌ را بدین‌گونه‌ تعریف‌ کرده‌است‌ : دیه‌ مالی‌ است‌ که‌ به‌ سبب‌ جنایت‌ بر نفس‌ یا عضو به‌مجنی‌ علیه‌ یا به‌ ولی‌ یا اولیاء دم‌ او داده‌ می‌شود

با نگاهی‌ براین‌ تعریف‌ درمی‌یابیم‌ که‌ دیه‌ در واقع‌ مجازاتی‌ است‌ که‌ شرع‌ برای‌ قتل‌ نفس‌، جرح‌ و یاصدمات‌ بدنی‌ دیگر برای‌ مقصر حادثه‌ درنظر گرفته‌ مشروط بر این‌ که‌ عمدی‌ نباشد. یکی‌ از مصادیق‌ این‌تعریف‌ و در واقع‌ تحقق‌ امر دیه‌، همانا حوادث‌ ناشی‌ از رانندگی‌ است‌، زیرا راننده‌ و یا دارنده‌ وسیله‌ نقلیه‌موتوری‌ مسئول‌ خساراتی‌ است‌ که‌ ممکن‌ است‌ به‌ علت‌ کاربرد وسیله‌ نقلیه‌ به‌ اشخاص‌ ثالث‌ وارد شود وبیمه‌ شخص‌ ثالث‌ هم‌ به‌ منظور جبران‌ ضرر و زیانهای‌ ناشی‌ از کاربرد همین‌ وسیله‌ نقلیه‌ توسط قانونگذارتصویب‌ شده‌ است.

دادگاهها مقدار دیه‌ قتل ‌نفس‌ یک‌ مرد مسلمان‌ را یکی از موارد شش‌گانه‌ زیر که‌ جانی‌ در انتخاب‌ هریک از آنها مخیر می‌باشد و تلفیق‌ آنها هم‌ جایز نیست‌ تعیین‌ کرده‌اند.

– یکصد شتر سالم‌ و بدون‌ عیب‌ که‌ خیلی‌ هم‌ لاغر نباشد.

– دویست‌ گاو سالم‌ و بدون‌ عیب‌ که‌ خیلی‌ هم‌ لاغر نباشد.

– یکهزار گوسفند سالم‌ و بدون‌ عیب‌ که‌ خیلی‌ هم‌ لاغر نباشد.

– دویست‌ دست‌ لباس‌ سالم‌ از حله‌های‌ یمن‌

– یکهزار دینارمسکوک‌ سالم‌ و غیرمغشوش‌ که‌ هر دینار یک‌ مثقال‌ شرعی‌ طلا به‌ وزن‌ ۱۸ نخود است‌.

– ده‌ هزار درهم‌ مسکوک‌ سالم‌ و غیرمغشوش‌ که‌ هر درهم‌ به‌ وزن‌ ۱۲/۶ نخود نقره‌ می‌باشد.

پرداخت‌ قیمت‌ هریک‌ از موارد ششگانه‌ در صورت‌ تراضی‌ طرفین‌ کافی‌ است‌ و اگر تلفیق‌ به‌ نوان‌پرداخت‌ قیمت‌ یکی‌ از موارد ششگانه‌ باشد کافی‌ است‌.

باتوجه‌ به‌ قوانین‌ مصوب‌، شرکتهای‌ بیمه‌ با در نظر گرفتن‌ محدودیت‌ پوشش‌ بیمه‌ای‌ غرامت‌ مالی‌ وجانی‌ بیمه‌نامه‌ شخص‌ ثالث‌، اقدام‌ به‌ ارائه‌ بیمه‌نامه‌ای‌ مازاد با همان‌ شرایط و چند شرط اضافی‌ خاص‌کرده‌ و آن‌ را بیمه‌نامه‌ مازاد ثالث‌ (دیه‌) نامگذاری‌ کردند.

اصولا شرایط عمومی‌ این‌ بیمه‌نامه‌ مطابق‌ با شرایط عمومی‌ بیمه‌نامه‌ اجباری‌ مسئولیت‌ مدنی‌دارندگان‌ وسایل‌ نقلیه‌ موتوری‌ زمینی‌ در مقابل‌ اشخاص‌ ثالث‌ است‌، اما تفاوت‌ عمده‌ آن‌ با بیمه‌نامه‌شخص‌ ثالث‌ در این‌ است‌ که‌ خسارات‌ وارد براساس‌ رأی‌ محاکم‌ صالحه‌ قابل‌ پرداخت‌ است‌.

تعهد بیمه‌گر از لحاظ افراد زیان‌ دیده‌ در داخل‌ وسیله‌ نقلیه‌ موتوری‌ برابر ظرفیت‌ مجاز اتومبیل‌ است‌،حال‌ آنکه‌ در خارج‌ از وسیله‌ نقلیه‌ برای‌ شمار افراد محدودیتی‌ وجود ندارد.

شرکتهای‌ بیمه‌ باتوجه‌ به‌ قیمت‌ و ارزش‌ فعلی‌ موارد ششگانه‌ای‌ که‌ محاکمه‌ صالحه‌ رأی‌ خود را بر آن‌اساس‌ صادر می‌کنند بیمه‌نامه‌هایی‌ را برحسب‌ درخواست‌ بیمه‌گذاران‌ خود از مبلغ‌ شش‌ میلیون‌ تا هفتادمیلیون‌ ریال‌ صادر می‌کنند. نرخ‌ حق‌ بیمه‌ بیمه‌نامه‌های‌ دیه‌ توسط بیمه‌ مرکزی‌ ایران‌ به‌ شرکتهای‌ بیمه‌ابلاغ‌ شده‌ است‌.

پاسخی بگذارید